Ana Sayfa / Gündem / Restorasyon çalışmaları tamamlanan Rize Kalesi yeni yüzüyle hizmet veriyor

Restorasyon çalışmaları tamamlanan Rize Kalesi yeni yüzüyle hizmet veriyor

Rize Belediyesi’nin girişimleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri, İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün takibinde yapılan Restorasyon çalışmalarının ardından Rize Kalesi yeni yüzüyle vatandaşlara hizmet veriyor.

2015 yılında kafeterya, serender, ve seyir terası yapımı Rize Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Rize Kalesi Belediye Sosyal Tesisleri’nin Kültür ve Turizm Bakanlı tarafından Restorasyon çalışmaları gerçekleştirildi. Çalışmalar kapsamında Kale Surlarının eksik olan taşları yenilenerek temizlik ve ışıklandırma çalışmaları yapıldı. Dış ve iç alanda yürütülen yenileme çalışmaları kapsamında Kale’nin doğal ve tarihi özelliği dikkate alınarak kendine has görünümü kaybedilmeden çalışmalar titizlikle yürütüldü. Ayrıca güvenlik amaçlı olarak Kale surlarının etrafı doğal görünümü bozulmadan ahşap kaplama krom korkuluklarla çevrilerek düşme tehlikesine karşı önlemler alındı.

Gece gündüz dört mevsim hizmet veren Rize Kalesi, ilimize gelen yerli ve yabancı turistlerin gezip dinlenebilecekleri alanlardan bir tanesi olması nedeniyle tur şirketlerinin tercih ettiği bir mekan olarak biliniyor. Rize Kalesi Belediye Sosyal Tesisleri yöresel yemeklerin de yer aldığı zengin menü çeşidi ile de dikkat çekiyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir