Ana Sayfa / Gündem / Snowkite Dünya Kupası Erciyes’te Yapıldı

Snowkite Dünya Kupası Erciyes’te Yapıldı

Dünyanın sayılı kış sporları merkezlerinden biri haline gelen Erciyes, dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Dünyanın sayılı kış sporları merkezlerinden biri haline gelen Erciyes, dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 1-3 Mart tarihleri arasında Erciyes’te yapılan IKA Snowkite Dünya Kupası’nın 4’üncü etabı büyük mücadeleye sahne oldu. Yarışların bir bölümünü takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, madalya törenine de katıldı. Son 4 yıldır gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası spor organizasyonları ile dünyadaki en prestijli kış sporları merkezleri ile birlikte anılmaya başlanan Erciyes Kayak Merkezi bir dünya kupasına daha ev sahipliği yaptı. Geçen yıl Snowkite Dünya Kupası’nın final etabına da ev sahipliği yapan Erciyes’te bu yıl Dünya Kupası’nın 4’üncü etabı gerçekleştirildi. Uluslararası Kiteboard Federasyonu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş ve Oli Spor Kulübü tarafından organize edilen Dünya Kupası’nda; Almanya, İtalya, Hollanda, Avusturya, Rusya, Litvanya, Ukrayna ve Türkiye’den en iyi snowkite sporcuları mücadele etti.

‘Dünyadaki en iyi snowkite merkezlerinden biri’

Yarışlarda 2003 doğumlu Türk sporcu Sarp Bulut, kendisinden yaşça büyük birçok yerli ve yabancı sporcuyu geride bırakarak ‘Snowboard’ kategorisinde uzun mesafe ve parkur yarışlarında ilk 3 içerisinde kendine yer buldu. Coğrafi yapısı ve düzenli meltem akışı sebebi ile dünyadaki en iyi snowkite merkezlerinden biri olan Erciyes’te yapılan Snowkite Dünya Kupası müsabakalar sonucunda; uzun mesafe kayak erkeklerde Almanya’dan Florian Gruber birinci, yine Almanya’dan Felix Kersten ikinci ve Ukrayna’dan Dmytro Yasnolobov üçüncülüğü elde etti. Uzun mesafe kayak kadınlarda İtalyan sporcu Cristina Corsi birinci oldu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir