Ana Sayfa / Gündem / Engelliler Sinema Filmi Projesi

Engelliler Sinema Filmi Projesi

Bursa / İnegöl Castrocast Ajans & Ro Yapım ’ın birlikte başlatmış olduğu farkındalık yaratması amaçlanan ve gelirinin %50’si Engelli Derneklerine bağışlanacak olan Engelliler sinema filmi Projesi başlatıldı.

Engelli bir genç kız ve ona aşık engelsiz bir erkeğin Didim’de yaşadığı gerçek bir aşk hikayesinden esinlenerek yola çıkılan ve gelirinin %50’si Engelliler Derneklerine bağışlanacak olan “AŞK ENGELİ KALDIRIR” Sinema filmi çekimleri Didim’de gerçekleşecek. Hiçbir kar amacı gütmeyen projenin önceliği; engelli kişilere bir dokunuş yapmak ve yüzlerinde o mutluluğu görmek. Yazar İlknur KUTLU’ nun kaleme aldığı “AŞK ENGELİ KALDIRIR” Sinema filmi Altın Portakal Film Festivali’ne aday gösterilmeye hak kazanacak ve farkındalık yaratacak bir proje.

ÖNEMLİ OLAN RUHLARDAKİ ENGELİ KALDIRMAK
RUHUNDAKİ ENGEL KALKINCA TÜM ENGELLER
GÖRÜNMEZ OLUR. HER İNSAN ENGELLİ ADAYIDIR….

Castrocast Ajans & Ro Yapım yetkilileri; “Bu güne kadar sosyal yardım ve sorumluluk projesi olarak birçok konu işlendi ve işleniyor. Biz bu projeyi hazırlamaya araştırmalar yaparak başladık. Engelli bir genç kızımızın ve ona aşık engelsiz bir erkeğin gerçek aşk hikayesinden esinlenerek yola çıktık, hikaye Didim’de yaşandığından dolayı öncelikle burayı araştırdık Didim’in asıl adı Didyma .” Didyma ikiz kardeş” demek. Buna mukabil olarak Didim’de bulunan Apollon tapınağının hikayesini araştırarak, hazırladığımız bir proje olduğunu belirtmek üzere şimdi sizleri hikayemizin ve senaryomuz sinopsis ile sizi baş, başa bırakıyoruz..
Hep kullanırız ya “ne oldum değil de, ne olacağım demeli”!.. Bazen hayatımızda öyle anlar olur ki, bir anlık dalgınlık tüm hayatımızı değiştirir. Ama her engele takılıp düştüğümüzde ayağa kalkmayı da bilmek gerekir… Asıl engelliler, karşısındaki engeli geçemeyenlerdir. “

“Hikâyemiz engelli bir kızın hayatını, en büyük engelin ise sevgisizlik olduğunu konu almaktadır. Bir tarafta sevgilisini kaybettikten sonra hayatı umursamayan Mert, diğer tarafta ailesini kaybeden ikiz kız kardeşler. Hani her şerde bir hayır vardır deriz ya! Yaşanan araba kazasında tüm hayatlar kesişmektedir. Araba kazasında Mert İlk aşkını, Dilem, Dilvin ise anne- babasını kaybetmiştir. Ayrıca Dilvin kazada yürüme yeteneğini kaybetmiştir. Ama hiçbir engel aşka mani olamaz. Aşk her zaman engeli kaldırır. İşte hikâyemiz tam bu anda başlar. Mert Dilvin’e aşık olmuştur, Mert’i büyüten, ağabeylik yapan Bulut’un, böbrek hastası, acil organ nakline ihtiyacı olan kız kardeşi Hülya’da, Mert’e içten içe aşık olmuştur.”

Peki, sizce hayat bu iki kıza ne planlıyor?

“ Bizi izlemeye devam edin. “ diyerek izleyicinin iç sesleriyle olaylara tanıklık edeceklerini de sözlerine ekledi. Hazırlık aşamalarından sonra Didim’de çekilmeye başlanacak olan sinema projesi daha şimdiden izleyiciler tarafından merak konusu oldu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir