Ana Sayfa / Gündem / Yedi İzmirli Kadın, Ege Engelsiz Yaşam Derneği’ni Kurdu

Yedi İzmirli Kadın, Ege Engelsiz Yaşam Derneği’ni Kurdu

Başarılı ve sevilen yedi izmirli kadın, yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak Ege Engel Siz Yaşam Derneği’ni kurdu.

Dernek Başkanı İnci Sancak, “Biz kendimizi sevgi yumağının içinde bulduk, kocaman bir aile olduk. Gelin bu mutluluğa siz de ortak olun” dedi. Dernek Başkanı İnci Sancak, Başkan Yardımcısı Serpil Atlet, Genel Sekreter Arzu Gül, Sayman Meltem Cinstaş ve Yönetim Kurulu Kurucu Üyeleri Sevinç Özyatık, Aynur Şahin ve Zeynep Ergüven öncülüğünde kurulan Ege Engel Siz Yaşam Derneği ile İzmir’de yeni bir dönem başlayacak. Dernek Başkanı İnci Sancak, bir süredir ‘İyilik Kulübü’ adı altında engelli bireylere destek olduklarını hatırlatarak “Öyle güzel geri dönüşler aldık ki bu bize daha büyük işler yapmamız gerektiğini düşündürdü ve kurumsallaşmaya karar verdik. Bu yüzden de derneğimizi kurduk” dedi.

HAYATA TUTUNMALARI İÇİN ÇALIŞIN

Çocuk veya yetişkin diye kısıtlamadan engelli bireylere destek olduklarını söyleyen Sancak “Sevginin önünde engel yoktur. Biz, sevgimizi hissetmek isteyen herkesin yanındayız. Engelli bir kişinin tek başına hayatını idame ettirebilmesi için ona temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesini öğretebilmek çok önemli. Bu yüzden 7 kişiyle başladığımız yolda daha fazla kişiye dokunabilmek için ‘Meleğim olur musun?’ projesini başlattık. Engelli bireye yönelik kendi belirlediğiniz süre boyunca eğitim masraflarını karşılayacak, yetenekleri doğrultusunda onu yönlendirip hayata tutunmasını sağlayacaksınız. Yani o çocuğun meleği olacaksınız, onu koruyup kollayacaksınız. Birlikte dokunabilmek,yeni hikayeler yaratmak için hep birlikte olmaya davet ediyoruz” dedi.

MANEVİ DESTEK

Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Aynur Şahin dernek bünyesinde 22 yaşında otistik bir kız çocuğu Annesi, dernek olarak sadece maddi destek beklemediklerini bundan daha da önemli olan manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi. Şahin, “Yalnızca maddi yardıma değil, bizlerle vakit geçirip, özel anları birlikte paylaşmak isteyenlere de açığız” dedi.

BEKLENEN KONSER

Ege Engel Siz Yaşam Derneği, Özel Çocuklar İzmir Devlet Senfoni Orkestrası işbirliği ile özel bir konser düzenleyecek. Konser, 9 Nisan akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Şef Hakan Şensoy yönetiminde, solist Burhan Öcal ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile düzenlenecek.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir