Ana Sayfa / Gündem / DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI’NA ÖZEL DEV PANOLARA GRAFİTİ ÇALIŞMASI

DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI’NA ÖZEL DEV PANOLARA GRAFİTİ ÇALIŞMASI

Yapı Kredi Bankası tarafından Dünya Engelliler Haftası sebebiyle örnek bir farkındalık projesine imza atıldı.

‘‘Herkese eşit bankacılık’’ ilkesi doğrultusunda engelli müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak ve engelli çalışan istihdamını artırmak üzere çalışmalarını sürdüren Yapı Kredi, Dünya Engelliler Haftası’na yönelik bir sosyal farkındalık projesine imza attı. Grafiti sanatçısı Kien tarafından tasarlanan ve Beşiktaş ile Caddebostan’da kurulan dev panolarda sergilenen üç boyutlu grafitiler, izleyicilerin büyük ilgisini çekti.

“Engelleri Birlikte Kaldıralım” sloganı ile tasarlanan grafitilerin anlattığı hikayeler, dev panoların önüne konan kırmızı ve mavi renk filtreleriyle bakıldığında farklılaşıyor. Kien tarafından dev panolara 3D çift pozlama tekniği ile iki tonlu özel bir tasarımla hazırlanan ve Beşiktaş Atatürk Anıtı önünde sergilenen görselde kırmızı filtre ile bakıldığında bir akrobatın kalabalık tarafından beğeni ile izlendiği görülüyor. Panoya mavi filtreyle bakıldığında bu sefer tekerlekli sandalyede oturan bir kişiyi görmezden gelerek onun önünden asansör sırasına giren vatandaşlar grafitide yer alıyor.

“Engelleri Birlikte Kaldıralım” mesajını güçlü bir şekilde vurguluyor.

Her iki görsel de toplumsal farkındalığın artması sonucu engelliler için günlük hayatta sorun teşkil eden tüm engellerin ortadan kalkabileceğini anlatırken “Engelleri Birlikte Kaldıralım” mesajını güçlü bir şekilde vurguluyor. Yapı Kredi’nin, Publicom iş birliği ve Kein tasarımlarıyla hayata geçirdiği grafitiler, 24 Mayıs tarihine kadar Beşiktaş ve Caddebostan’da görülebilecek.

Caddebostan’daki grafiti ise görme engelli bir kadının yürürken yaşadığı zorluğu konu alıyor. Panoya kırmızı filtre ile bakıldığında ipte yürüyen bir cambaz görünüyor. Mavi filtre ile bakıldığında ise kaldırımda sarı çizgi üzerinde bastonu ile yürüyen ancak çevresel faktörlerden etkilenen görme engelli bir kişinin çizimi grafitide yer alıyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir