Ana Sayfa / Gündem / 12 yılda 14 milyon hediye kitap

12 yılda 14 milyon hediye kitap

Türkiye İş Bankası ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası kapsamında 12 yılda öğrencilere 14 milyon kitap dağıttı. Türkiye İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası, bu yıl 12. kez gerçekleştiriliyor.

TÜRKİYE İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası, bu yıl 12’nici kez gerçekleştiriliyor. Kampanya kapsamında 1 milyon öğrenciye hediye edilecek kitap, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin ev sahipliğinde, gazeteci yazar Doğan Hızlan’ın da katılımıyla düzenlenen bir basın toplantısında tanıtıldı. İş Bankası’nın bu yılki karne hediyesi olan “Siyah İnci”, Anna Sewell tarafından 1878 yılında kaleme alınmış bir dünya klasiği… Kampanyada, Siyah İnci ile birlikte çocuklara armağan olarak 12 yılda 14 milyon kitap verilmiş olacak.

Eğitimli nesiller yetiştirmek için…

Adnan Bali, “Kuruluşumuzdan itibaren benimsediğimiz felsefe doğrultusunda hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerinin ortak paydası hep uzun soluklu, yaygın ve sürdürülebilir olması. Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmanın, bilinçli, çağdaş, iyi eğitimli nesiller yetiştirme heyecanımızın bir parçası olan ve 12 yıldır devam eden ‘Karneni Göster Kitabını Al’ kampanyasıyla ülkemizin dört bir yanındaki çocuklarımıza ulaşmamız da bunun bir göstergesi” dedi.

Görme engelli çocuklar için de…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da karnelerini alan tüm çocuklara kitaplarının İş Bankası şubelerinden verileceğini ifade eden Bali, ayrıca yatılı bölge okulları, sevgi evleri, çocuk ve gençlik kapalı cezaevleri ile çocuk eğitim evlerinde kalan çocuklara da kitap armağan edeceklerini vurguladı. Bali, görme engelli çocuklar için de Braille alfabesiyle bastırdıkları kitapları okullarına göndereceklerini söyledi.

Kampanya kapsamında 12 yılda 14 milyon kitap

İş Bankası kampanyayla çocuklara; 2008 yılından bu yana ‘Alice Harikalar Diyarında’, ‘Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler’, ‘Yazarlarımızdan Öyküler’, ‘Halime Kaptan’ ve ‘Küçük Mavi Gezegen’, ‘Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler’, ‘Aziz Nesin’den Çocuklara En Güzel Öyküler’, ‘Şairlerimizden Seçme Şiirlerle Şiir Dünyasına Yolculuk’ ve ‘Depremden Korkmuyorum – Nasıl Korunacağımı Biliyorum’, ‘Mars’a Nasıl Giderim? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar’, ‘Astronotlar Üşür mü? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar’, ‘Robotlar Hapşırabilir mi? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar’ adlı kitapları karne hediyesi olarak verdi.
Kampanya kapsamında, bu yılki kitaplarla birlikte çocuklara, 12 yılda 14 milyon kitap armağan edilmiş olacak.

“Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyasına, çocuklara hediye edilen kitapların basımını gerçekleştirerek destek olan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları; Hasan Âli Yücel klasikleri, modern klasikler, çocuk ve gençlik, araştırma-inceleme gibi pek çok farklı alanda kaliteli içerikteki kitapları, Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerini okuyucularla buluşturmaya devam ediyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir