Ana Sayfa / Başarı Hikayeleri / AZMİN ZAFERİ

AZMİN ZAFERİ

Tekirdağ Çorlu’da yüzde 98 bedensel engelli Okan, ağzıyla kalem tuttu, kitapları dili ile çevirdi ve büyük bir azmin zafer örneği olarak gösterilen bir başarıya imza atarak, inşaat mühendisliği bölümünü bitirdi.

Tekirdağ çorlu’da yaşayan 26 yaşındaki Okan cihan, büyük bir azmin zafer örneği olarak gösterilen bir başarıya imza attı. Eklem kısıklığı nedeniyle dünyaya yüzde 98 bedensel engelli olarak geldi. El ve ayaklarını kullanamayan genç, hayata küsmedi. Derslerine yüklendi. Üniversite sınavından iyi bir puan alıp, Namık Kemal Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne yerleşti..

“Mesleğimi icra etme zamanı”

Bütün sınavlarını da başarıyla verdi. Önceki günlerde mezun olan genç adam, “Mesleğimi icra etme zamanı. Bana fırsat verilirse büyük projelere imza atacağımdan emin olabilirsiniz. Artık hayallerimi, planlarımı ve mesleğimi icra etmek istiyorum” diye konuştu. Anne Nahide Cihan ise “Mutluyum, mühendis olmasından gururluyum. Çok şükür bitirdi. Tek dileğim onun çok istediği bir iş sahibi olması” dedi..

Bu habere de bakabilirisiniz

Felçli hasta zihniyle kol ve bacaklarını hareket ettirdi

Fransa’da bir laboratuvarda denenen dış iskelet (eksoskeleton) teknolojisiyle, iki yıldır felçli olan bir hasta kollarını ve bacaklarını hareket …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir