Ana Sayfa / Gündem / kanseri de engeli de yendi

kanseri de engeli de yendi

Doğuştan ortopedik engelli, Pınar Yılmaz’ın öyküsü. 2 yıl önce 4’üncü evre Lenfoma teşhisi konulan Pınar, hastalığı yenmekle kalmadı; o sırada düşlediği “Motosikletle İtalya’yı gezmek” hayalini de hayata geçirdi.

Onlar 3 kız kardeş… Pınar (32), İlayda (29), Deva (10)… Doğuştan ortopedik engelli Pınar, 2016 senesinde yakalandığı 4. evre ‘lenfoma’yı (lenf kanseri) kök hücre nakliyle bir sene süren mücadelenin ardından yendi. Yaşama sevinci ve azmini hiç kaybetmedi. Grafik ve tasarım eğitimi aldı. Hobileri müzik, yazmak ve motosiklet. Hayatını konu alan bir de kitap yazıyor. İlayda Yağmur Yılmaz ise motosiklet yarışçısı ve şampiyonu…

Ekstrem spor tutkunu. Sayısız sosyal sorumluluk projesini yönetti. Deva Su Yılmaz da üç yaşından beri motosiklete biniyor. Henüz 7 yaşındayken ablası İlayda’nın artçısı olarak Ege turu yaptı. Pınar’ın en büyük hayali motosikletle İtalya turunu gerçekleştirmekti. Hasta yatağında kızkardeşleriyle bunun hayalini kurdu. Üç kardeş hastane odasında, Pınar lenfomayı yenince bu turu gerçekleştireceklerine söz vermişlerdi. Pınar hastalığı yendi. Yolculuk için hazırlıklara başlayan kardeşlerin hikâyesini Belçikalı Motorcycles Diaries ekibi de belgesel olarak çekmeye karar verdi.

Pınar önceki gün kardeşi İlayda Yağmur’un sürdüğü motosiklette artçı olarak, Deva Su ise Motorcycles Diaries ekibinden Peter Jan Williems’ın artçısı olarak yola çıktı. Pınar ve kardeşlerinin yolculuğu 15 gün sonra Venedik’te son bulacak. Yolculuk da Belçikalı ekibin kamerasında ölümsüzleşecek.

“Bu yolculukla herkese umut olacağız, yaşama sevinci aşılayacağız.”

ÇOCUKLUĞUNDAN bu yana motosiklet tutkusunun olduğunu anlatan Pınar Yılmaz şunları söyledi: “Yıllardır motosikletle Venedik’e gitme hayalim vardı. 3 yıl önce lenfomaya yakalandığımda bu hastalığı yenince hayalimi gerçekleştireceğime dair İlayda ile birbirimize söz verdik. Sonra doğuşundan bugüne hep bize manevi destek ve güç olan 10 yaşındaki kardeşimiz Deva Su da eklendi. Kök hücre naklinden sonra hastalığı tamamen atlattık ve 2 senedir bu projeyi gerçekleştirebilmek için çok uğraştık. Biz 3 kız kardeş bu yolculukla herkese umut olacağız, yaşama sevinci aşılayacağız.”

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir