Ana Sayfa / Yazarlarımız / Nermin Karlı / KİŞİSEL GELİŞİMDE BENDEN
ÖNERİLER

KİŞİSEL GELİŞİMDE BENDEN
ÖNERİLER

 

 1. Geçmiş yaralarını kanatma, onlarla barış, sıkı sıkıya sarıl; yüreğin ancak affetmeyi öğrendiğinde birşeyler düzelir. 40 yıl önce ya da dün  yaşadığın acıyı yüreğinde besleme. Kabul et. Kabul ettiğin sürece iyileşir, gelişirsin.
 2. Yaşadığın bir acıda suçlu arama. Kendi seçimlerinle bir acı yaşıyorsan benim tercihimdi de sonuçları seni büyütür. Rabbim tarafından bir acı düştüyse yüreğine bilki bir nedeni vardır ve senin için doğru olanı sana hazırlıyordur.
 3. Hayatının güzel noktalarını bir dünyaya dönüştür. Hayatının acı dünyasını ise bir noktaya dönüştürmesini bil.
 4. Evrene güzel mesajlar yolla, güzel şeyler düşün, güzel şeylerden konuş, güzel davran. Bak ve gör kelebek etkisini nasıl yaratıyor.
 5. Her olumsuzu olumluya çevirebilmek insanın kendi elindedir; zihnindedir. Kalbin zihninin yansıması, zihnin ise dilin yansıması olduğunu unutma. Kalbin ile düşün, zihnin ile konuş. Bunu başarabiliyorsan zaten hayatta en büyük adımı atmışsındır ve hayat sana güzellikleriyle geliyordur.
 6. Kusur arama güzel olanı gör.
 7. Her durumda çözüm üret iyiye ve güzele.
 8. Kendi egondan, bencil duygularından sıyrıl. Aynaya dön ve bak. Görebildigin tum bencil duygulari bir kenara bırak. Genele değil bütüne odaklan.
 9. Kalbinde nefret, öfke ve kızgınlıklar olmasın. Bunların yerine iyilik, merhamet ve sevgiyi yerleştir. Kalbini ve zihnini bir çöp kovasına dönüştürme ucsuz bucaksız bir çiçek bahçesine dönüştür.
 10. Her yaşadığının bir sınav olduğunu unutma. Bu sinavda ne dusunursen onu yasarsin. Iyiye ve güzele odaklanırsan mucizelere tanik olur; sınavının sonucunu kendi gözlerinle görme şerefine nail olursun.
 11. Inancli ol. Hangi dinden olursan ol. Yaradana inan, O’nun kudretine inan…

Bu habere de bakabilirisiniz

ÇOCUK VE BİZ

Neden çocukları her zaman yaftalıyoruz. Benim çocuğum Türkçe dersini yapamaz ya da İngilizceden anlamıyor veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir