Sevgili Kendim!

Mektup tarihe gömüldü değil mi ? Zamanında ne çok insan mektuplaştı. Bir çok etkinlik yapıldı. Mektup arkadaşları edinildi falan, ama her şey gibi onunda devri geçti. Neydi Herakleitos beyimizin söylediği, “Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.” Durum böyleyken değişimini gözlemlemek isteyen insanlar, geçmişte ki düşünce yapısını, yaşadığı durumları ve gelecek planlarının gerçekleşip gerçekleşmediğini görmek için “gelecekteki kendime bir mektup” yazdı. Sizde kendinize mektup yazabilirsiniz. Bu anlamda benim kendime yazdığım mektuptan kısa bir örnekle yazıma devam etmek istiyorum…

Sevgili kendim, seni bugün mutlu eden şeyleri unutmanı istemiyorum. Bu yüzden sana yazıyorum. Bu mektup sana yol göstersin ve her gece yatağa gülümseyerek gir. Hem sahip olduğun dostların hem de yaptığın iş ya da sosyal hayatın sayesinde. Belki isteklerin için hep savaşmak zorunda olacaksın ama hobilerin seni mutlu edecek. Umarım hiçbir zaman onlardan vazgeçmezsin. Ya da vazgeçersen umarım bu daha iyilerini edindiğin için olur. Bu mektupta yaşadığın maceralı, gururlandığın şeyleri göreceksin. Her şeyden önemlisi seni özel ve farklı yapanın ne olduğunu. Sen özelsin ve öyle kalmanı istiyorum. Şu an gülmüyorsan dur ve düşün, olmak istediğin yerde misin ve nereye gidiyorsun. İçindeki kızı zapt ederek büyüme. Bu mektubu ona da yazıyorum. Nereden geldiğini hep hatırla. Bu yolculukta senle birlikte olanlardan memnun olmak yetmez, onları da memnun et. Bağlantının koptuğu biri varsa ve özlüyorsan ara onu, o da senin bir parçan. Hayattaki anılarının parçası olduğu için ona teşekkür et ve gülümse.

Bu mektubu okuduğun zaman seni güzel bir anı yolculuğuna çıkaracağından eminim. Buna tutun. Geçen yılların duygularını değiştirmesine veya yüzünden bunları silmesine izin verme. Sevgili gelecekteki ben, zorluklara diren ve kendini kaybetme. Lütfen yaşıyor ol, diğerlerine yardım et, inandığın şey için mücadele etmekten korkma ve her zaman ezilenin yanında ol..O cok sevdiğin güzel bembeyaz kedin hala seninle olsun.  Birinci öncelik sensin, sen nefes almazsan hikayen biter, hikayen biterse güzel insanları bulamazsın. Ve sen, yani sevgili ben, bugün dünya üzerinde 10 uzun yıl daha yaşamış halim, bu yıllara dönüp baktığında yapabileceğin her şeyin en iyisini yaptığına dair için rahat mı? Gerçekten her anını dolu dolu yaşadım diyebiliyor musun? Her durumda her gününde ne yapıyor olursan ol, sen elinden gelenin en iyisini yapabildin mi? Bir gülümsemeye eşlik edebilecek kadar sade ve verdiği muhteşem çaba karşı geride durabilecek kadar alçak gönüllü olabildin mi?

Gelecekteki ben, sana bu mektupta hayallerimi ve her sabah beni uyandıran şeyleri anlatmak istiyorum. Bunu okurken onlara ulaşabilmiş misin göreceksin. Ulaşmadıysan akıllı ol ve elde etmek için çalışmaya devam et. Bu yolda öğrendiklerini koru ve ders al. Başarılı olamasan bile her deneyimin sana bir şeyler katıp yeni fırsatlar açtığını unutma.

Bu habere de bakabilirisiniz

Başarılar Diliyorum

Bu aralar öğrencilerde sürekli bir gerginliğe tanık oluyorum. Değişen sistem daha stresli bir öğrenci hayatına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir