Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Engelsiz Bakış Gazetesi, Özgün Gazetecilik ve Yayıncılık bünyesinde 3 yıl önce okuyucularıyla buluşan, ayda bir çıkartılan ve  Türkiye genelinde dağıtımı sağlanan ulusal bir gazetedir.

2016 yılında ilk sayısını basan Engelsiz Bakış gazetesi, İzmir/Konak’ta çekirdek bir ekip tarafından kuruldu ve okuyucularının desteğiyle güçlü kökler salarak bugünkü konumuna ulaştı.

Şu an Konak’taki yönetim ofisimizde gazetemizin yeni sayılarını tasarlıyor, yeni abonelerimize ulaşmaya çalışıyor ve engellilerimizin yüzlerini güldürmeye devam ediyoruz.

Yenilikçi ekibimiz sayesinde halihazırda tüm Türkiye’ye dağıtılan gönüllülük esaslı gazetemizi, çevre dostu bir gazeteye dönüştürmek amacıyla e-gazete şeklinde abonelerimize göndermeye başladık. Korunan ağaçlarımızın yanı sıra basıma harcanan maliyeti de artık daha fazla tekerlekli sandalye almak için kullanıyoruz.

Abonelerimizin destekleri ile ihtiyaç sahibi engellilerimiz arasında bir köprü kurmak amacıyla kurduğumuz gazetemiz, günümüzde de nihai amacının dışına çıkmanın asla söz konusu olmayacağı bir güvenilirlikle faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu genel tanımların dışına çıkmak gerekirse, biz sadece Engelsiz Bakış gazetesi değiliz, özverili çalışma arkadaşlarımız ve okuyucularımızla bütünleşmiş bir gönüllü topluluğuyuz.